Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czym są Oddolne Projekty Badawcze?

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 
Inicjatywa OPB w IF UJ jest dofinansowana przez Instytut Filozofii UJ w ramach projektu „Zintegrowany system zdalnego nauczania w IF UJ”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zespół

Szymon Miłkoś (koordynator projektu)
W świecie akademickim kończę drugi stopień filozofii, rozpocząłem drugi stopień zarządzania, miałem też krótki romans z naukami ścisłymi, lubię sztukę. Zainteresowania naukowe staram się mieć jak najszersze, lecz ich punktem odniesienia jest filozofia nauki, a w szczególności tematyka odkrycia naukowego - twórczości w nauce. Przekonany co do konstruktywnego wymiaru działalności filozoficznej, rozważania postanowiłem przekuć w inicjatywę OPB. A ludzie (otoczenie) to polubili i się włączyli. Widzę w tym projekcie predyspozycje do zapoczątkowania potrzebnych zmian w edukacji naukowej, wspólnego tworzenia samoregulującego się otoczenia organizmu nauki. Od początku OPB to otwarty i poszerzający się projekt, więc jeśli ktokolwiek zechce go współtworzyć, wesprzeć, korzystać czy konstruktywnie krytykować będę niezwykle wdzięczny. Jesteśmy w centrum naszego otoczenia - dbajmy o nie.
E-mail: szymon.milkos@student.uj.edu.pl
Telefon: 884840429

Dorian Mączka
Jestem doktorantem w Instytucie Filozofii UJ i w ramach doktoratu zajmuję się między innymi filozofią nauki oraz filozofią kultury. W ramach OPB dzielę się rozmaitymi uzyskanymi w ramach trzech stopni studiów doświadczeniami - aby to, czego dowiadują się o kwestiach związanych z prowadzeniem badań doktoranci nie pozostawało niedostępną dla innych studentów wiedzą tajemną. Pełnię również rolę administratora Platformy.
E-mail: dorian.maczka@gmail.com

Paweł Karpiński
Jestem absolwentem Finansów i Rachunkowości I stopnia na UEK-u, a obecnie kończę I stopień Filozofii UJ. Głównie interesuję się filozofią polityczną i społeczną oraz finansami publicznymi, a zainteresowania te bezpośrednio przekładają się na moją działalność w ramach OPB. Uważam, że dobrze zorientowany w swoich możliwościach i narzędziach student jest w stanie osiągnąć o wiele więcej niż jego najbardziej obkuty kolega z roku. Dlatego należy pomóc studentom w tym zorientowaniu się, by mogli jak najefektywniej wykorzystać swoją wiedzę. Inicjatywę Oddolnych Projektów Badawczych traktuję bowiem jako zbiór narzędzi i know-how, z których każdy będzie mógł czerpać, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas na uczelni.

Krzysztof Turek
Filozofię studiuję już piąty rok, oprócz tego jestem studentem ekonomii. Pracę magisterską przygotowuję właśnie z zakresu filozofii ekonomii. Mam za sobą kilka wystąpień na konferencjach oraz publikację. Jednak teraz, bogatszy o nowe doświadczenia, wiem, że tą pracę można było zrobić inaczej, lepiej i z o wiele większą korzyścią. Właśnie dlatego zdecydowałem się dołączyć do ekipy OPB. Budujemy coś, co - gdyby kiedyś było - bardzo by mi pomogło. Mam nadzieję, że do zespołu mogę wnieść trochę z praktycznego zorientowania, które wyrobiłem sobie na uczelni ekonomicznej a także w trakcie doświadczeń zawodowych.

Mariusz Markiewicz
Urodzony w 1992 w Pabianicach (łódzkie). Po ukończeniu w 2018 r. studiów licencjackich z filozofii oraz etyki na UJ rozpoczął studia magisterskie na kierunkach: filozofia, filologia polska (antropologia kulturowa), socjologia (analiza danych i badania społeczne) na tej samej uczelni. Jest przewodniczącym Sekcji Filozofii Techniki KNSF UJ, organizatorem ogólnopolskiej konferencji naukowej „Człowiek w świecie technologicznym” oraz inicjatorem tworzącego się Polskiego Towarzystwa Filozofii Techniki. Wygłosił blisko dwadzieścia referatów na konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz czeka na publikacje pierwszego artykułu.

Konrad Butas
Magistrant filozofii, zainteresowany metodologią, filozofią biologii, filozofią rosyjską i filozofią kultury, historią filozofii i tym wszystkim, co przebiega między nimi. Oprócz umysłu ćwiczy ducha czytając Szekspira i oglądając filmy noir. Działania w OPB rozpoczął poprzez wcześniejszą działalność w Funkcyjnej Sekcji Translatorskiej, która będąc zorientowana na przetłumaczenie fragmentu pracy R. Garrigou-Langrange’a świetnie wpisywała się w założenia projektów OPB. Działa w OPB ponieważ jestem przekonany, że jest to nowa jakość w rozwijaniu potencjału i zdolności młodych ludzi planujących karierę naukową. Fakt, że OPB jest tworzone oddolnie sprawia, że najlepiej odpowiada potrzebom osób w nim uczestniczących. Chciałbym, żeby OPB nigdy nie skostniało stając się sztywną administraturą, lecz pozostało organizacją żywą, twórczą oraz otwartą na zmiany i nowości.


Też chcesz się tu znaleźć i wspólnie z nami tworzyć OPB?
Pisz na opb.filozofia@gmail.com